VerinCraft
Verincraft is now closed
VerinCraft
Verincraft is now closed
VerinCraft
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Administratively Closed
 
HomeLatest imagesRegisterLog inWigglyPiglet's Item Rollback list Applyf10BuyCraft StoreWigglyPiglet's Item Rollback list Vote110WigglyPiglet's Item Rollback list Vote210WigglyPiglet's Item Rollback list Vote310WigglyPiglet's Item Rollback list Vote410WigglyPiglet's Item Rollback list Vote510
Please go to our new website. [www.verincraft.ca] to continue gameplay with us! This website is no longer active.
Log in
Username:
Password:
Log in automatically: 
:: I forgot my password
Latest topics
» Website Closing
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeSat Sep 14, 2013 2:57 am by Aeroslicer

» SOOOOO. HOWS LIFE?
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeFri Sep 13, 2013 10:36 am by Snowy_Stuff

» Application For Staff/Admin or moderator
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeTue Jul 02, 2013 2:13 pm by Xsin_77

» Registering Gone Wrong
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeSat Jun 08, 2013 10:06 pm by MenouTheDude

» UNGDI-Application to join here
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeFri Jun 07, 2013 11:52 pm by spniel

» MY Server list for Brood?
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeThu Apr 18, 2013 8:09 pm by BroodLord

» Numerical IP is Verincraft.com Doesn't Work is 5.39.36.242:25565
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeThu Apr 18, 2013 12:37 pm by BroodLord

» Help on Verincraft's new website.
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeThu Apr 18, 2013 10:11 am by GDION

» Banned or something? ..maybe?
WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeThu Apr 18, 2013 7:32 am by GoD-cRaFt33

Top posters
BroodLord
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
sheepcabbage
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
GDION
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
Dmah
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
o0pedro0o
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
CodeNameSHADOW
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
ragdollkilla12
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
FleXAvarice
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
thesmith2010
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 
Adanimal
WigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_lcapWigglyPiglet's Item Rollback list I_voting_barWigglyPiglet's Item Rollback list I_vote_rcap 

 

 WigglyPiglet's Item Rollback list

Go down 
2 posters
AuthorMessage
thedannyhiro
Newbie
Newbie



Posts : 45
Points : 4568
Reputation : 3
Join date : 2012-06-03

WigglyPiglet's Item Rollback list Empty
PostSubject: Re: WigglyPiglet's Item Rollback list   WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeFri Jun 22, 2012 4:51 pm

i lose mcmmo stats , acrobatics 159 , swords 98 , unarmed 78 , excavation 43 , archery 68 and fishing 18 i really want it back Sad(
Back to top Go down
o0pedro0o
Moderator
Moderator
o0pedro0o


Posts : 368
Points : 4960
Reputation : 29
Join date : 2012-05-01
Age : 27
Location : In my room

WigglyPiglet's Item Rollback list Empty
PostSubject: Re: WigglyPiglet's Item Rollback list   WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeFri Jun 22, 2012 1:07 pm

The only ones who can give your stuff back is me and broodlord, mainly me, because broodlord most of his time he is doing stuff. I'll give you some of such missing stuff soon, await has i am nearly done with preparing my desktop-computer (just started some time ago =P )
Back to top Go down
Guest
Guest




WigglyPiglet's Item Rollback list Empty
PostSubject: WigglyPiglet's Item Rollback list   WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitimeFri Jun 22, 2012 12:21 pm

Since the recent rollback I have lost some items that I wish to reclaim:

Three sets of protection IV diamond armor: One was given to me by o0pedro0o but the others aren't. Proof: One was bought from Zmc_Jay One was bought from YmereJlaif and the other was obtained by me power leveling and enchanting.

Two Diamond God Swords: One was given to me by o0pedro0o but when I asked for the other he thought 1 was enough. Normally I would agree, but considering I spent $50,000 on it, I would like to have it back.

21 Diamond Blocks: Before the rollback there was a girl in my faction (Ign Breille) who gave me diamond blocks as a surprise and out them in our faction chest without telling me. When I noticed them I immediately put them into a hidden chest within my faction base. When the rollback occured, the chest was no longer there. In fact, the whole base was rolled back later after that. My proof can be verified by DanielleSarah who is friends with Breille since Breille quit the server she can't verify it herself.

MCMMO Unarmed: I lost my some of my unarmed skills after the rollback. Before, the level was about 230, and after, it was at 174. I have gotten it back up a bit but I still think since I put time and money into those levels I should get them back or something else if I can't get skill levels.


Thank you.
Back to top Go down
Sponsored content





WigglyPiglet's Item Rollback list Empty
PostSubject: Re: WigglyPiglet's Item Rollback list   WigglyPiglet's Item Rollback list I_icon_minitime

Back to top Go down
 
WigglyPiglet's Item Rollback list
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Rollback
» Ban list
» white list?
» White-List?
» White-List

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
VerinCraft :: General Posts-
Jump to: